Slider

پوکه نخودی یکی از سبک ترین انواع پوکه است و همانطور که می دانید در متراژهای بالا این اختلاف وزن و جرم خود را به خوبی نشان داده و موجب هرچه سبک تر شدن سازه ها می شود. این نوع از پوکه معدنی قروه سایزی بین 5 الی 12 میلیمتر دارد.  این محصول که با نام هایی دیگر از قبیل پوکه بلوک سبک زنی، پوکه فندوقی یا فندقی، پومیس نخودی شناخته می شود کاربردهای بسیار فراوانی دارد که در ادامه به بررسی کاربردهای مختلف آن می پردازیم.

  

کاربرد پوکه معدنی نخودی

پوکه نخودی یا همان پوکه معدنی نخودی کاربرد بسیاری دارد بیشترین کاربرد پوکه نخودی در کارگاه‌های تولید بلوک سقفی برای ساخت بلوک سبک استفاده می‌شود. از موارد دیگر کاربرد این محصول می توان به شیب بندی ساختمان،‌ کم کردن فشار خاک،‌ ساختن بتن یا بتن سازی و… اشاره کرد.  در صورتی که به کاهش وزن سازه خود می اندیشید، انتخاب پوکه فندوقی یا همان نخودی در مقایسه با سایر مصالح مشابه، بهترین انتخاب ممکن است. پوکه معدنی به دلیل اینکه در دمای بالای زیر زمین تولید می‌شوند دارای سختی و مقاومت بالایی هستند و با جایگزین کردن آنها سازه‌های محکمتری خواهید داشت.  نامهای دیگر پوکه نخودی عبارتند از: پوکه بلوک سبک زنی ، پومیس نخودی و…

کیفیت پوکه نخودی

همانند سایر انواع پوکه معدنی کیفیت پوکه نخودی بر اساس وزن پوکه می باشد. در واقع هرچقدر که وزن پوکه کمتر باشد به معنای آن است که کیفیت آن به مراتب بالاتر است. برای انتخاب بهترین پوکه حتما وزن آن را معیاری اساسی در نظر بگیرید.  کیفیت پوکه نخودی قروه ایازی به صورتی است که وزن هر متر مربع آن ۵۵۰ الی ۶۵۰ می باشد. این نوع از پوکه همانند سایر محصولات پوکه ایازی از معادن پوکه قروه استخراج می شود.

اینستاگرام
دریبلر
تلگرام